Designová lampa – dokonalé spojení estetiky a funkčnosti

Jak často se Vám stalo, že jste se zamilovali do nádherné lampy v designovém katalogu, ale v reálu jste zjistili, že nejenže není praktická, ale ani nefunguje tak, jak by měla?

Estetika vs. Funkčnost

Designová lampa je jedním z mnoha příkladů, kdy se estetika bojuje s funkčností. Na jedné straně toužíme po nádherně vypadajících produktech, na druhé straně potřebujeme, aby splňovaly svůj účel.

Všichni chceme mít doma krásné kousky nábytku, ale zároveň potřebujeme, aby byly praktické a funkční. Designová lampa by měla být nejen krásná, ale také by měla poskytnout dostatek světla a být snadno ovladatelná.

Funkčnost jako priorita

Při výběru designové lampy by měla být funkčnost na prvním místě. Je důležité zvolit lampu, která poskytne dostatek světla a splní svůj účel. Dále by měla být snadno ovladatelná a měla by se hodit do prostředí, kde bude používána.

Při výběru lampy byste si měli položit následující otázky: Kde bude lampa umístěna? Jaké světlo potřebujete? Bude lampa sloužit jako hlavní zdroj světla nebo jen jako doplňkové osvětlení? Jakou velikost lampy potřebujete?

Estetika jako bonus

Estetika by měla být dalším faktorem při výběru designové lampy. Většina z nás si chce pořídit něco, co vypadá skvěle a dodá interiéru osobitý styl. Nicméně byste si měli být vědomi toho, že estetika by neměla být na škodu funkčnosti.

Při výběru designové lampy byste měli hledat rovnováhu mezi estetikou a funkčností. Pokud najdete lampu, která splňuje vaše požadavky na funkcionalitu a zároveň vypadá skvěle, máte jackpot.

Esrom

Závěr

Při výběru designové lampy si dejte pozor na to, abyste neupřednostňovali estetiku nad funkčností. Vybírejte lampu, která bude nejen krásná, ale také bude plnit svůj účel a bude vám sloužit dlouhá léta.

Esrom nabízí širokou škálu designových lamp, které splňují jak funkční, tak estetické požadavky. Navštivte naše stránky a najděte si tu svoji vysněnou lampu!