Jak správně používat Lisy na citrusy?


Lisy na citrusy jsou skvělým pomocníkem při přípravě čerstvých džusů, koktejlů a jiných nápojů. Pokud máte rádi čerstvou pomerančovou šťávu nebo limonádu, určitě byste měli mít lis na citrusy v kuchyni. V tomto článku se dozvíte, jak správně používat lis na citrusy, aby byl výsledek co nejlepší.

Výběr správného citrusu

Než začnete používat lis na citrusy, je důležité vybrat správný druh citrusu. Nejlepší jsou plody s tenkou slupkou, které jsou plné šťávy. Mezi tyto ovoce patří například pomeranče, citrony, limety a grapefruity. Pokud máte lis na citrusy s menšími otvory, můžete použít i mandarinky nebo malé citrony.

Příprava citrusů

Než začnete lisovat citrusy, je důležité je připravit. Ovoce omyjte pod tekoucí vodou a osušte. Poté ho přepůlíme a vyjmeme semena. Pokud máte lis na citrusy s většími otvory, můžete citrusy nakrájet na menší kousky.

Použití lisu na citrusy

Před použitím lisu na citrusy si připravte misku, do které bude šťáva stékat. Poté položte citrus na lis a stiskněte rukojeti dolů. Lis by měl být snadno ovladatelný a měl by vytlačit co nejvíce šťávy. Pokud máte lis na citrusy s většími otvory, můžete citrusy do lisu vkládat po kouscích.

Je důležité dodržovat správnou techniku lisování, aby byla šťáva co nejčistší a nejchutnější. Pokud budete příliš silně tlačit, může se do šťávy dostat hořká příchuť z kůry citrusů.

Čištění lisu na citrusy

Po použití lis na citrusy omyjte pod tekoucí vodou a osušte. Pokud jsou zbytky ovoce přilepené na lis, můžete je odstranit kartáčkem nebo houbou. Pokud máte lis na citrusy s demontovatelnými díly, můžete je umýt v myčce na nádobí.

Používání lisu na citrusy je skvělý způsob, jak si vychutnat čerstvou šťávu bez přidaných cukrů a konzervantů. Pokud si zakoupíte kvalitní lis na citrusy, můžete si být jisti, že vám bude sloužit po mnoho let.

Kvalitni-zivot.cz