Pánve s poklicí – praktický pomocník v kuchyni


Vyberte si správnou pánev

Pánve s poklicí jsou v kuchyni velmi praktickým pomocníkem. Pokud se chystáte pořídit si novou pánev, měli byste si zvážit, jakou velikost a tvar pánev potřebujete. Vybírat můžete z mnoha druhů materiálů, jako jsou hliník, nerezová ocel, litina nebo teflonový povrch. Každý materiál má své výhody i nevýhody, takže si vyberte takový, který bude nejvhodnější pro vaše potřeby.

Nejlepší volbou jsou pánev s poklicí, které jsou vyrobeny z hliníku. Hliník totiž rychle rozvádí teplo a pánev se rychle zahřeje. Pokud chcete, aby se jídlo uchovávalo teplé, jsou páneve s poklicí ideální volbou. Pokud se rozhodnete pro nerezovou ocelovou pánev, mějte na paměti, že se pomaleji zahřívá a bude vám trvat déle, než se jídlo uvaří.

Poklička pánve by měla být pevná a dobře přiléhat ke krajům pánev. Poklička zamezí vypařování vlhkosti a zároveň pomáhá udržet teplotu jídla.

Použití pánve s poklicí

Pánve s poklicí jsou vhodné pro různé druhy vaření. Vhodné jsou na smažení, dusení nebo vaření. Pokud se rozhodnete pro smažení, použijte pánev s poklicí s vyšším okrajem, aby z ní nevystříkla horká směs na vaše oblečení.

Pokud vaříte na pánev s poklicí, můžete snadno připravit různá jídla. Pokud chcete uvařit maso, přidejte ho na pánev a nechte ho opékat se zeleninou. Pokud chcete uvařit těstoviny, můžete je přidat přímo do pánev s poklicí, přidat vodu a vařit. Pokud chcete dusit, je ideální použít pánev s poklicí s nízkým okrajem, aby bylo možné k pokrmu snadno přidávat tekutinu a dochucovat.

Čištění pánve s poklicí

Pánve s poklicí jsou velmi snadno omyvatelné. Pokud používáte pánev s teflonovým povrchem, používejte měkkou houbu a mýdlovou vodu. Pokud použijete drsnou houbu, můžete poškodit teflonový povrch. Pokud používáte pánev z nerezové oceli nebo litiny, můžete použít drsnější houbu a mýdlovou vodu. Pokud máte problémy s odstraněním zbytků jídla, nechte pánev namočenou v horké vodě a poté ji omyjte.

Chcete-li udržet svou pánev s poklicí v dobrém stavu, měli byste ji pravidelně čistit a udržovat. Pokud použijete pánev s poklicí správně a budete ji pravidelně čistit, může vám sloužit po mnoho let.

Pro získání dalších inspirací do vaší kuchyně navštivte naši webovou stránku.